Azgard, menedék a világok között

Átkozottak menedéke, avagy ide fuss ha nincs hova...

HomeHome  Gy.I.K.Gy.I.K.  KeresésKeresés  TaglistaTaglista  CsoportokCsoportok  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Latest topics
» Eternitys cuccok
by Alec Nyrani Yesterday at 5:52 pm

» Sam reag stiv nekem
by Alec Nyrani Hétf. Okt. 16, 2017 2:06 am

» Schneizel szd
by Alec Nyrani Szomb. Okt. 14, 2017 8:33 pm

» Solomon szd anc
by Alec Nyrani Vas. Okt. 08, 2017 11:12 pm

» Elena kódja és más szépségek
by Alec Nyrani Csüt. Okt. 05, 2017 12:09 am

» Petronia szd
by Alec Nyrani Szer. Okt. 04, 2017 4:13 pm

» Alfie sarok
by Alec Nyrani Pént. Szept. 29, 2017 1:41 am

» Theo notesze
by Alec Nyrani Kedd Szept. 26, 2017 7:20 pm

» Jcink kód
by Alec Nyrani Hétf. Szept. 25, 2017 12:23 am

A hónap reagolói
Alec Nyrani

Ki van itt?
Jelenleg 2 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 2 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (20 fő) Kedd Okt. 29, 2013 11:12 am-kor volt itt.

Share | 

Lestat szd

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Ember
Hozzászólások száma :
430
Felhasználó profiljának megtekintése
Tárgy: Lestat szd    Vas. Aug. 20, 2017 1:36 pm

Finally, you are here...
We are the others...

Kissé félrebillentett fejjel szemlélem Lucifert. Keresi a pillantásom azt a valamit, amit Ian meglátott benne közel két évvel ezelőtt, de még nem lelem. Nem látok benne különlegesebb vonást, mint más embereknél, bár a rajz tehetsége kivételes azt aláírom. A művei aprólékosak, és kidolgozottak és a száguldozó gondolatai között megpillantottam egy két mintát amit éppen valakinek a bőrére vitt fel. Ha igényelnék tetoválást, és vállalnám a bőröm dekorálását, akkor valószínűleg hozzá fordulnék, de így... éveken belül elkopna a testemről. Nem éri meg.
- Szóval teljesen véletlen volt hogy nem álltál meg. A kérdés az, hogy miért? Elgondolkoztál közben? Miért nem vetted észre, hol van a határ amit nem akartál átlépni? - kíváncsiskodom tovább, mert ezek szerint hasonlóan szelíd lelkű mint Louis, hogy nem akar ölni, és mióta tudja a Kis Kortyot, nem is vesz el életet, velem ellentétben. Én megteszem, leginkább azért, mert megtehetem és egyel kevesebb bűnös él a világban. Még mindig nem sajnálom őket, és nekem nem okoz lelkiismeretfurdalást egy halállal több vagy kevesebb.
- Igen, vannak hosszú beszélgetések az életben, ami elől nem lehet elég messze futni, talán ő is belátja majd ezt - mosolyodom el, bíztatóan, ahogy szóba kerülnek az idősebbek. Nekem nem adatott meg hosszas eszmecsere a teremtőmmel, és most kifejezetten irigységet érzek hogy az övé még él. El hessentem az érzést, ezzel már nem lehet mit tenni.
- Igen, mondhatni abban vagy. Ha az én teremtőm élne még, biztosan végigüldözném az összes ismert és ismeretlen földrészen, mert nem hagyna nyugtot nekem a miért. Meglepően beletörődő és nyugodt vagy ahhoz képes - teszem hozzá, majd egy kicsit gondolkodom és felugrom a kerítésre.
- Igen, és nem. Ez nem egy külön képesség mint mondjuk a Levegő ajándok, amivel repülsz, de mégis... mivel ő adta a vérét, valami sokadik, megfoghatatlan érzékkel hiszem hogy tudnád hogy ha halott lenne, bár neked a legendákkal ellentétben nem esne bajod - válaszolok, és kékeslila szemeimmel végigmérem. Micsoda ócska babona, hogy a vámpír meghal a teremtője után. Nem, az egyetlen probléma az lenne ha Mekare-nek esne baja, akkor mind meghalnánk, és akármilyen erős is vagyok, én sem lennék kivétel, hiába ittam a forrás tiszta, ősi erős vérét.
- Akkor tarts velem egy kis időre, és ha előkerül Ian, akkor majd hozzá csapódsz, na? - ajánlom neki, hiszen általában kedves vagyok, nekem sem érdekem hogy a fajtám fogyatkozzon, és fiatalok mindig is voltak, és lesznek is, de egyszer ők is megöregszenek majd.
- Igen, ebben egyetértek, lehetett volna rosszabb. A Gerard, az még rosszabb... - vigyorodom el, hiszen az én névadásom ehhez képest véletlenszerű. Fivéreim nevének kezdőbetűit olvasták össze, és ebből adódott ki a Lestat. Nem is emlékszem már igazán rájuk, csak Augustine-ra.
A lakosztályomba repülök, amit foglaltatok magamnak mindig, és természetesen mindenből elsőosztályút, ha már megtehetem. Még mindig rengetegen ismernek fel, pedig már jó ideje nem jelent meg egyetlen dalom sem, de majd most... Csak érjek a terveim végére, már titokban mindent előkészítettem, a nyilvánosság nem tudhat semmit arról, hogy duplacédével szándékozom jelentkezni a legújabb kalandjaimról énekelve nekik.
- Oh igen, egyik kedvenc színkombinációm. Egyszerre szenvedélyes és megnyugtató számomra - mosolyodom el, ahogy belépve megresztem a telefont, és a kényelmes kanapéra telepedve kínálom őt is hellyel, itt kényelmesebb beszélgetni, mint odakint a városban.
- Őszintén szólva, nem sok mindent. Vagy ott hagyod ahol van, miután megbizonyosodtál róla hogy nem látott téged, vagy kiolvasod hol lakik és hazaviszed. Mondjuk felesleges fáradni vele, de van aki gentleman. Én nem vagyok. Jól cselekszel-e? Nem tudom, annak érzed? Miért kellene valakinek a megerősítése abban, hogy a tetted minek minősül? - kérdezek vissza, ahogy könnyed mozdulattal heverek el kissé, de úgy hogy ő is ideférjen kényelmesen ha akar.
- Nem korhoz kötött. Lehetséges, de nem ajánlott. Igazából vámpírrá válásod után is tudnál már teremteni másokat, de nem lenne tanácsos, addig, amíg nem ismered a saját erődet és korlátaidat. Évekbe telik a tanulás, és hogy megszokd, ezentúl más szemmel látod a világot. Vámpír szemmel nézel, és elhagyod az emberi életedet az Éjszakáért. Ez az átállás, nem könnyű, soha, egyikünknek sem - sóhajtok fel, hiszen elgondolkodom, én is nehezen hagytam magam mögött, és sokáig nem is nagyon fogadtam el. Mindent nem tudtam elhagyni, hiszen Anyám velem jött az Éjszakába. Fiából lettem Teremtője. A szabályokra elnevetem magam.
- Igen vannak, és a lehető legrosszabb embertől kérdezed ezeket, mert én az egészet úgy rúgtam fel, mint a szél. Megszegtem az összeset amit lehetett, Marius eleget is zsémbelt velem érte - mosolyodom el.
- Hamarosan ideérnek a könyveimmel. Nem csak az enyém, de vámpírkrónikák néven sokan felcsaptunk írónak. Javaslom olvasd el őket, sok kérdésedre választ lelhetsz és megismerhetsz minket jobban. Minket, a világunkat, a gondolkodásmódunkat. Armandot is, bár tőle inkább tarts távolságot ha lehet, angyalbőrbe bújt gonosztevő - nevetek fel, hiszen annyival ifjabb és mégis öregebb nálam. Már akkor öreg volt amikor én alig pár éve voltam vámpír.   

Music: ♪ Behind you
• •

Lestat szd

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal